Ramię prawa
Żyją na świecie ludzie, dla których prawo stanowi zagrożenie, a sami są sobie winni, przez brak dla niego poszanowania. Tacy, którzy drżą ze strachu na każdy dźwięk syreny policyjnej, z przeświadczeniem, że policjanci jadą właśnie po nich i zaraz się nimi zajmie prokuratura. Jednak czy wszyscy przestępcy drżą ze strachu? Groźnie brzmiące słowo, a dla tych, którzy mieli z tą instytucją do czynienia w czasach komunistycznych, niosące ze sobą zagrożenie i przykre wspomnienia, dla niektórych przestępców jest jednak tylko pustym słowem.
Niestety, ale takie odniesienie się do rzeczywistości ma miejsce w czasach obecnych. Niegdyś nie zaczepiano tzw. partyjniaków, będących nietykalnymi pośród obywateli, a dziś większość tych, którzy mają pieniądze, nietykalnymi się stała i jedynie nagłośnienie jakiejś sprawy przez media daje możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności.
Czasami odnieść można wrażenie, że prokuratorzy nie zmienili się wraz z czasami, ale nadal pracują na rzecz bogatych, a oskarżają jedynie biednych, tych mniemających szans na obronę.

słowa kluczowe: kantor krosno odrzańskie, poświadczenie nieprawdy prawo karne, zaginieni zielona góra, wolne etaty prokuratorskie, próba wyłudzenia odszkodowania, skradziony paszport, obrazliwe smsy, esser polska nowa sól, aig bank zielona góra, etyka prokuratora