We współczesnych realiach w Polsce, zawody humanistyczne nie są zbyt przyszłościowe. Nakłady na kulturę są znikome, najlepiej studiować kierunki inżynierskie. Jednak także dla osób nie lubiących matematyki jest szansa na ciekawy zawód.

Jeżeli masz zdolności lingwistyczne tłumacz przysięgły języka angielskiego, jako twój przyszły zawód, powinien być interesujący. Jest to bardzo dobry fach dla osób, które lubią mowę Brytyjczyków i pragną dodatkowo ją poprawić u siebie. Wybierając się na studia, warto od razu wybrać specjalizację translatorską, bowiem jest najbardziej przyszłościowa. Bowiem tłumacz przysięgły języka angielskiego potrzebny jest w wielu korporacjach. Oczywiście, po skończeniu anglistyki, będziesz potrzebował także zdać egzamin państwowy, aby zostać zaprzysiężonym. Jednak to jest już tylko formalność dla zdolnych lingwistów.

Jeżeli szukasz ciekawego zawodu, praca tłumacza z pewnością cię zainteresuje. Wakatów w tej niszy nie brakuje, bowiem korporacji przybywa w Polsce z dnia na dzień.